Новости

Рецепти

Пица со палента и печурки

Состојки: 

  • Тесто за пица
  • 200g палента
  • 100g пармезан
  • 200g кашкавал
  • Маслиново масло
  • 100g сечкани печурки

Подготовка:

Сварете ја палентата, а кога ќе биде при крај додајте го пармезанот, кашкавалот и малку сол.

На тестото за пица додајте ја палентата, наредете ги печурките и зачинете.

Нарендајте уште малку кашкавал и печете 15-тина минути.

GOLD
To Top