Новости

Рецепти

Тесто за пица со две состојки, кои не дебелеат, а се превкусни

Ова тесто за пица мора да се проба е толку здраво што всушност можете да го јадете секој ден во неделата.Единствените состојки што ви се потребни се овесно брашно, слатки компири и зачини по ваш избор.

Постапката за подготовка е толку едноставна што бара само неколку чекори.

За почеток, сварете ги слатките компири, направете неколку вдлабнтини во кората со вилушка и ставете ги на чинија. Се печат во микробранова еден по еден по пет минути. Ќе знаете дека е готово кога ќе можете да ги прободите до крај со вилушка.

Ако не сакате да користите микробранова печка, можете да користите и рерна. Завиткајте ги компирите во фолија и печете ги 30 до 40 минути на 270 степени.

Оставете ги компирите малку да се изладат, а потоа излупете ги лушпите и измерете две чаши пире од компири. Додадете го ова во садот заедно со овесното брашно и зачините по желба. Добро измешајте додека не се добие форма на топка.

Поделете го тестото на две топчиња и ставете ги на плех. Намачкајте ги рацете и обликувајте ги топчињата во кори за пица, дебели околу половина сантиметри. Мокрењето на раката ќе го олесни ракувањето со нив. Тестото се пече 15 минути на 270 степени, па се вади од рерна, се додава преливот и се пече уште 15 минути.

Подготвената пица можете да ја чувате во фрижидер до три дена.

За овој рецепт можете да користите какво било брашно, а во зависност од тоа каков вид користите, додадете малку повеќе или помалку брашно.

Доколку сте љубители на класичните пици, користете мешавина од италијански зачини, а доколку сакате сладок вкус додадете малку цимет.

Можете исто така да користите секаков вид компир.

 

Евротип
SNBROKER
To Top