Новости

Рецепти

Утрински пијалок од тиква кој ќе го замени вашиот појадок

Потребни состојки:
½ шолја млеко (препорачуваме бадемово)
½ шолја пире од тиква
1 лажица путер од бадеми или кикирики
неколку оревчиња
малку цимет
Измешајте ги сите состојки во блендер додека не стане смесата соединета и кремаста. Уживајте во убавиот вкус.

Евротип
Евротип
To Top