Новости

Рецепти

Чизкејк со малини и бело чоколадо, совршен летен десерт, готов за 15 минути

За време на топлите летни месеци, не сакаме да ја вклучуваме рерната и да поминуваме многу време во кујната. Доколку копнеете по нешто слатко во топлите денови, чизкејкот е одлично решение. Овој колач не се пече, многу брзо е готов, а можете да го направите за само 15-тина минути.

Доколку барате идеја за летен десерт, подгответе вкусен чизкејк со бело чоколадо и малини кој ќе ве освои на прв поглед. Слатко-киселата лесна комбинација ќе биде совршена за летните собири, а фрижидерот најдобро ќе делува бидејќи на чизкејкот му требаат неколку часа да се излади пред да може да се компресира.

Чизкејк со малини и бело чоколадо – состојки:

За основата:
300 гр мелени бисквити
150 гр путер
2 лажици млеко
2 лажици мед

За кремот:
500 гр крем сирење
250 гр намаз со сирење
300 гр бело чоколадо
200 мл слатка павлака
5 лажици шеќер во прав
1 лажичка екстракт од ванила
1 пакување желатин во прав

Дополнително:
Свежи или замрзнати малини

Подготовка:
Подгответе ја подлогата за бисквит. Издробете ги бисквити во процесор за храна. Во тавче на оган ставете путер и кога целосно ќе се растопи додадете млеко и мед и сè убаво измешајте. Додадете го мелениот бисквит и соединете ја смесата. Обложете ја тркалезната тава за торта со хартија за печење, па подлогата од бисквитите добро притиснете ја во тавата, по можност со чаша, за површината да биде рамна. Ставете го во фрижидер додека го подготвувате кремот.

На тивок оган ставете го шлагот, а белото чоколадо искинете го на помали парчиња. Додадете го кремот во чоколадото и постојано мешајте, додека чоколадото целосно не се растопи.

Додека се топи чоколадото, подгответе го желатинот според упатството на кесичката. Кога желатинот ќе набабри додадете ги чоколадото и павлаката и мешајте додека желатинот целосно не се раствори. Тргнете ја тавата од оган додека се растопи желатинот за да не зоврие кремот.

Во длабок сад изматете крем сирење, намаз од сирење, екстракт од ванила и шеќер во прав. Додадете повеќе или помалку шеќер во прав по желба. Во смесата со чоколадото, желатинот и кајмакот додадете ја смесата крем сирењето и кратко изматете со миксер на најмала брзина за убаво да се соединат двете смеси.

Истурете ја смесата врз основата за бисквити и врз колачот залепете свежи или замрзнати малини. Во зависност од тоа каков рез сакате, залепете ги малините поплитко или подлабоко.

Оставете ја тортата во фрижидер најмалку четири часа.

Евротип
SNBROKER
To Top