Новости

Филм

Сара Џесика Паркер воодушевена од „Медена земја“ и пчеларката Атиџе

Познатата актерка Сара Џесика Паркер на својот инстаграм профил напиша: „Медена земја“ е неверојатна , визуелено зачудувачка, епска, а сепак интимна приказна за пчеларката Атиџе Муратова. Жена која нема никогаш да ја заборавам!“

Холивудската актерка филмот го погледнала во Quad Cinema во Њујорк и истакна дека филмот е еден од најдобрите номинирани за „Оскар“!

„Медена земја“ вечерва е на KineNova Film Festival, а се прикажува и во Куманово, Битола, Свети Николе.

Датуми на прикажување во 3Д Кино Битола:
Петок 04.10.2019. 20:00
Сабота 05.10.2019. 20:00
Недела 06.10.2019. 20:00
Понеделник 07.10.2019. 20:00
Вторник 08.10.2019. 22:15
Среда 09.10.2019. 22:15
Четврток 10.10.2019. 22:15

Цена на влезниците: 100 денари.

GOLD
To Top