Новости

Филм

Мег Рајан се враќа на филмската сцена – Најавена нова романтична комедија

Одамна не сме ја виделе Мег Рајан, актерка која нè натера да се заљубиме во нејзините улоги во големите романтични комедии од 90-тите години како „When Harry Met Sally“, „You’ve got mail“, „Sleepless in Sеatlle“. Последната премиера ја имаше во 2015 година, во реализација на Итка, воена драма, која го одбележа нејзиното режисерско деби.

Мег Рајан на 60 години најави дека ќе им се врати на своите корени, романтичната комедија и дека ќе го глуми и режира филмот „What happens Later“, за кој во моментов не знаеме многу. Но, познато е дека нејзин партнер ќе биде Дејвид Духовни, познатиот агент Мулдер од серијата The X-Files, а премиерата се очекува во 2023 година.

Што се случува подоцна е заснована на драмата Shooting Star од Стивен Дик, кој го напиша сценариото заедно со неговиот колега драматург и романсиер Кирк Лин и актерката. Авторите го опишаа текстот како „еволуирана и носталгична визија за романтична комедија“.

Првиот синопсис го објави The Hollywood Reporter, кој објаснува дека What Happens Later нè запознава со Вил (Рајан) и Бил (Спиритуал), стар пар кој по една деценија разделба повторно се среќава на аеродромот во транзит преку ноќ, заробени од снег. Неодамна разведен, Бил го преиспитува својот живот и односите со неговата отуѓена сопруга и ќерка.

Сè што сакаат е да си одат дома, прво се двоумат дали да бидат заедно, но принудени се да се навратат на минатото, заедно со она што можело да биде и што би можело да се случи повторно. Но, кога верзиите на нивната заедничка историја не се преклопуваат, се поставува прашањето каде да се оди понатаму.

Џонатан Дафи и Кели Вилијамс, продуцентите на филмот, велат: „Мислиме дека тоа е поглед на животот и љубовта што публиката ширум светот среќно ќе го препознае во овие несигурни времиња кога поврзаноста и помирувањето изгледаат поважни од кога билоˮ.

Слоганот за филмот вели: „Што ако една снежна ноќ се соочите лице в лице со некој од вашето минато?“

Во моментов е познато дека снимањето ќе започне наскоро, оваа година, во Бентонвил, Арканзас. Инаку самата Мег Рајан го сподели првиот постер од филмот на својот Инстаграм профил со текстот во кој весело вели: „HERE WE GO !!“.

 

Евротип
SNBROKER
To Top