Новости

Филм

Објавен трејлер за цртаниот „Super Mario Bros.“

Објавен е трејлер за новиот цртан филм „The Super Mario Bros.“ Од видеото може да се слушне музиката што ја паметат претходните генерации од некогаш многу популарната игра.

Во трејлерот се вклучени омилените ликови од видеоиграта. Крис Прат го позајмува гласот на Марио, додека Ања Тејлор-Џој го позајмува гласот на принцезата Праска. Чарли Деј го позајмува гласот на Луиџи.

Новиот трејлер е објавен еден месец откако обожавателите имаа можност да го погледнат тизерот што се појави на интернет.

Премиерата е закажана за 7 април 2023 година.

Евротип
SNBROKER
To Top