Новости

Филм

Пристигна првиот трејлер од долгоочекуваното продолжение „Невозможна мисија“

Извор

ВИДЕО: Пристигна првиот трејлер од долгоочекуваното продолжение „Невозможна мисија“

„Top Gan: Maverick“ беше прикажан на Канскиот филмски фестивал, а објавен е и трејлер за долгоочекуваното продолжение на уште еден филм со Том Круз во главната улога.

Ова е седмо продолжение на „Невозможна мисија“, кој ветува дека ќе можеме да уживаме во акробациите на кои Круз не навикна во сите досегашни делови од популарната франшиза.

Со него заедно, филмската екипа ја сочинуваат и Сајмон Пег, Ребека Фергусон и Ванеса Кирби. Исто така, во трејлерот го гледаме Хенри Блек, кој го играше Јуџин Китриџ, директорот на Единицата за невозможна мисија (ММФ), во оригиналната „Невозможна мисија“ од 1996 година.

Иако пасусот не открива многу за заплетот на филмот, тој прикажува серија акциони сцени, кои Круз ги снимал без каскадер.

Продолжението наречено „Dead Reckoning“ го напиша и режираше Кристофер Меквери, а планиран е вториот дел од оваа реализација, кој ќе биде прикажан во 2024 година.

Евротип
SNBROKER
To Top