Новости

Филм

Серијата Resident Evil доаѓа на Нетфликс

Серијата „Resident Evil“ пристигнува на Нетфликс во јули оваа година. Најавата дава индикации дека приказната ќе биде поделена на два дела – едниот е сместен во 2022 година, а другиот е во Лондон во 2036 година. Според Deadline, серијата ќе го истражува мрачното внатрешно функционирање на корпорацијата „Umbrella“ и новиот светски поредок предизвикан од избувнувањето на Т-вирусот.

„Resident Evil“ е претстојна серија базирана на истоимената игра. Од оваа франшиза досега се појавија бројни продолженија на видео игри, романи и популарната филмска франшиза. Во јули минатата година беше објавена анимираната серија „Resident Evil: Infinite Darkness“.

Новата серија не беше премногу рекламирана од Нетфликс. Во август 2020 година, тие ја објавија насловната страница на сценариото, што покажува дека првата епизода се вика „Добредојдовте во новиот град на Ракун“. Потоа напишаа дека во првата сезона ќе има осум епизоди во траење од по еден час.

Погледнете го трејлерот подолу во текстот.

 

Евротип
SNBROKER
To Top