Новости

Филм

„The menu” – Кулинарски трилер со елементи на црн хумор

Ања Тејлор Џој и Ралф Фајнс глумат во кулинарскиот трилер „THE MENU“.

Студиото Searchlight Pictures објави нов трејлер за филмот THE MENU, трилер со елементи на црна комедија кој ќе не однесе на вечера во ресторан од пеколот. Во филмот Николас Холт и Ања Тејлор Џој се момче и девојка поканети да јадат во многу ексклузивен ресторан, но одморот од соништата се претвора во кошмар кога готвачот Словик (Рејф Фајнс) одлучува да стане малку покреативен со своето готвење.

Погледнете го трејлерот кој всушност открива клучни детали околу приказната.

Евротип
SNBROKER
To Top