Новости

Филм

,,Wednesday” од семејството Адамс – Серија на Нетфликс чија идеја ги воодушеви гледачите

,,Wednesday” од семејството Адамс, добива своја серија на Нетфликс како централен лик кој ја рсакажува приказната од свој агол.

Во серијара играат Џена Ортега, Кетрин Зета-Џонс, Луис Гузман и Кристина Ричи.

,,Wednesday Addams” на Нетфликс, е на пат и веројатно ќе се прикажува за на есен!

Таа е морничава и збунета, мистериозна и застрашувачка, а сега Wednesday Adams, го ,,игра” своето шоу. Среда е во режија на Тим Бартон, а главната улога ја толкува актерката  Џена Ортега, додека Кетрин Зета-Џонс и Луис Гузман ги играат познатите родители од средата, Гомез и Мортишја Адамс. Други познати актери се Гвендолин Кристи, па дури и ѕвездата на филмската верзија Кристина Ричи. Комедиско-драмската серија од осум дела, ќе го прикаже иконскиот лик од семејството Адамс во сосема ново светло.

Евротип
SNBROKER
To Top