Новости

Кино

Премиера на македонскиот филм „Ах, љубов моја“ вечерва во Битола

Вечерва со почеток од 20 часот во Центарот за култура Битола ќе се прикаже урнебесната комедија во режија и по сценарио на Коле Ангеловски.

„Ах, љубов моја“ е приказна за позната поп пејачка Сузан, која по успешната турнеја низ Турција и емотивните проблеми предизвикани од раскинувањето на долгогодишната љубовна врска, доаѓа во еден хотел да се одмори во мир и тишина, далеку од јавноста и новинарите. Меѓутоа, во хотелот се појавува нејзиниот поранешен љубовник Селпин, кој сака да се збогува со неа, по што се тргнува наопаку. Изненадувачки средби, неочекувани личности и ситуации, кои на крајот сепак ќе завршат со среќен крај…

Филмот е поддржан од Агенцијата за филм на Република Македонија.

Датуми на прикажување:

Вторник 02.05.2017 20:00
Среда 03.05.2017 20:00(м.сала)
Четврток 04.05.2017 20:00(м.сала)

 

GOLD
To Top