Новости

Настани

По повод Денот на вљубените – Оперски ГАЛА Концерт во Битола

Здружението на оперски уметници „ОпераТи“ најавува гала концерт по повод Св. Валентин. На деветти (09/02) месецов, во Народниот театар – Битола со почеток во 19 часот ќе ги почести љубителите на операта и класичната музика со изведба во живо.

GOLD
To Top