Новости

Настани

Проекција на документарниот филм „Operation Wedding“ на „Браќа Манаки“

Вечерва со почеток од 18 часот во малата сала на Центарот за култура Битола, во рамките на 38- то Издание на ИФФК „Браќа Манаки“ ќе се одржи проекција на филмот „Operation Wedding“. Трогателна и инспиративна приказна за едно семејство во Советскиот Сојуз, кое обидот за слобода ги прави киднапери за властите, а симбол на слободата за останатиот свет…
Гостин ќе биде Амбасадорот на Израел во Македонија, Неговата Екселенција Дан Оријан. По проекцијата на филмот следи дискусија со авторката на филмот и други гости.

GOLD
To Top