Новости

Настани

Започна Интернационалниот детски театарски фестивал „Битолино“

Од денес, под мотото „Per astera ad astra“ (Патот до ѕвездите е трнлив), започна Интернационалниот детски театарски фестивал „Битолино“ кои ќе трае од денес 03 до 07 август.

Претставите ќе се одиграат на двете сцени, на платото на Офицерски дом во Битола. „Бабец театар“ е името што стои зад организацијата на фестивалот и после 10 успешно реализирани изданија, стана дел од програмата на Битфест.

Во продолжение погледнете ја програмата и уживајте и покажете му го светот на уметноста на вашите најмили.

Евротип
SNBROKER
To Top