Новости

Настани

Џез-концерт вечерва за прв пат во ноќниот клуб Јагода

Вечерва во 22.00 часот за прв пат во ноќниот клуб Јагода ќе се одржи џез-концерт на кој ќе настапи познатиот македонски џез гитарист, композитор и аранжер Ѓорѓи Шаревски со неговото трио / Оливер Јосифовски – бас, Александар Петровски – тапани / а специјален гостин ќе биде трубачот Симеон Петров.

Thursday We Jazz…е нова најава во програмата на овој етаблиран ноќен клуб, познат во круговите по негување на електроснката музика.

Евротип
SNBROKER
To Top