Новости

Театар

Битолскиот театар ја доби наградата за најдобра претстава на МТФ „Војдан Чернодрински“

,,БАКХИ – КРАТОК ПРЕГЛЕД НА РАСПАДОТ” , првата претстава за годинешната театарска сезона на НТБ под мотото ,,(Љ)уби го ближниот свој” , се закити со наградата за најдобра претстава на овогодинешниот МТФ „Војдан Чернодрински, а Игор Вук Торбица е прогласен за најдобар режисер.

“„Синоќа ја донесовме наградата дома! Среќни сме, горди и мотивирани за уште поголеми успеси.Честитки до целиот тим на НТБ а и вам драга публико за тоа што сте нашата најголема поддршка. Нека се множат награди!“, велат од НУ народен театар Битола.

GOLD
To Top