Новости

Театар

Репертоар на прилепскиот театар „Војдан Чернодрински“

Репертоар на театарот „Војдан Чернодрински“: 

Недела, 26 мај 2019 – 20.00 ч.

„АРАПСКА НОЌ“,  режија Зоја Бузалковска


Влезници на билетарницата од театарот. Резервации на 076 442 378  

Евротип
Евротип
To Top