Новости

Спорт

Интер го позајми Виктор Мозес од Челзи!

Интер нема намера лесно да се откаже од борбата за Скудето во Серија А. По трансферот на Ешли Јанг, меѓу „нероазурите“ пристигна и Виктор Мозес како позајмен фудбалер.

Фудбалерот на Челси кој оваа сезона настапување во дресот на Фенербахче се пресели во Интер на позајмица, со можност да биде откупен на крајот на сезоната за десет милиони евра.
Конте одлично го познава Мозес уште како менаџер на Челзи и верува дека квалитетите на крилниот напаѓач ќе бидат од големо значење во трката за шампионската титула во Италија.

GOLD
To Top