Новости

Спорт

Македонскиот репрезентативен голман ќе ја продолжи својата кариера во Шпанија!


Официјално Столе Димитриевски го продолжи договорот со екипата на Рајо Ваљекано. 26 годиошниот македонец иако имаше понуди од други шпански екипи, ја продолжува верноста кон тимот од Сегунда, па награден е со нов договор до 2024 година.
Столе е меѓу стативите во Шпанија од 2012 година, најпрво настапуваше за Гранада, во 2018 беше испратен на позајмица во моменталниот клуб Рајо Ваљекано за потоа да заработи и перманентен договор.

GOLD
To Top