Новости

Спорт

Мак фудбалот отсликан во две ситуации од викендот

Сликата кај македонскиот фудбал, односно квалитетот на клубовите во македонското првенство не е за некои големи очекувања, но таман ќе се понадеваме на некој напредок, ќе се најди некој што тоа ќе го уништи и нормално за тоа цел свет ќе не разбере и ќе се исмева со квалитетот на нашата лига. На повеќе светски портали заминаа видеата од ситуациите кои го одбележаа овој викенд во првата македонска фудбалска лига.

Првата ситуација е фудбалерот на Академија Пандев, Стефан Костов за која не постојат точни зборови да се опише неговата реакција, освен да се погледне видеото:

ДНЕВНА ДОЗА СЕЛСКИ ФУДБАЛ

Gepostet von МакСпорт am Sonntag, 23. Februar 2020

Втората ситуација ни доаѓа од Кратово, на натпреварот Силекс – Шкендија каде домаќините изведуваат аут од каде сакаат:
https://www.facebook.com/maksport10/videos/1046845292344632/

GOLD
To Top