Новости

Спорт

Рафаел Надал го обезбеди 12-то четвртфинале на Австралија Опен!

Најдобриот светски тенисер ги комплетира учесниците во четвртфиналето на Австралијан Опен. Шпанецот обезбеди пресметка за место во полуфиналето и ќе игра против Доминк Тим. Претходно Стансилас Вавринка и Александар Зверев си закажаа четвртфинален дуел.

Во другите дуели од четвртфиналето ќе играат Милош Раониќ против Новак Ѓоковиќ, Тенис Сандгрен против Роџер Федерер.

GOLD
To Top