Новости

Спорт

Енис Барди е многу блиску до трансфер во Алмерија

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Енис Барди, е многу блиску до трансфер во Алмерија.

Според пишувањата во шпанските медиуми, новиот член на Ла Лига, Алмерија, е во завршни преговори со Барди за трансфер вреден 6 милиони евра. Договорот се очекува да биде потпишан на една година, со можност за продолжување на уште една, доколку Алмерија обезбеди опстанок во Примера.

Интерес за Барди има и од турските клубови Фенербахче и Трабзонспор, како и шпанскиот прволигаш Селта.

Евротип
SNBROKER
To Top