Новости

Ракомет

Еурофарм Пелистер се раздели со тренерот Бабиќ

Ракометниот клуб Еурофарм Пелистер, соопшти дека ја прекинува соработката со тренерот на екипата, Жељко Бабиќ.

Хрватот Бабиќ беше главен тренер на битолските ракометари во последниве две и пол години, но неговото заминување од клубот беше очекувано после неуспехот во првенството и Купот на Македонија, каде Пелистер ја загуби битката за трофеите од скопски Вардар.

Од Еурофарм Пелистер изразуваат јавна благодарност до Бабиќ за неговата работа во развојот на клубот, а името на новиот тренер ќе биде соопштено во најскоро време.

Евротип
SNBROKER
To Top