Новости

Спорт

Скок од три места на ФИФА листата за македонската репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација по големата победа на теренот на Германија очекувано направи скок од три позиции на новата ранг листата на ФИФА.
Ние сме сега на 62. место со 1.374,73 рејтинг поени. Доколку не беше несреќниот пораз од Романија, веројатно ќе одевме уште понапред. Од противниците на Евро 2021, Холандија е на 16-то место Австрија е на 23-то место, додека Украина е 24-то место.
На врвот на листата е Белгија пред Франција, Бразил, Англија, Португалија, Шпанија, Италија, Аргентина, Уругвај и Данска.

Евротип
SNBROKER
To Top