Новости

Спорт

Српскиот претседател се сретна со Дарко Панчев

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, кој е во официјална посета на нашава земја, вчера имаше средба со легендарниот македонски фудбалер, Дарко Панчев.

Првиот човек на нашиот северен сосед објави фотографија со вардаровата икона, која со белградска Црвена Ѕвезда стана европски и светски шампион и воедно ја освои престижната награда -„златна копачка“ на Европа.

„Со македонската и југословенската легенда Дарко Панчев. Чест ми е што можев да се сретнам со голем шампион“, објави Вучиќ на социјалните мрежи.

СН Брокер
To Top