Новости

Кошарка

Стартува 75 сезона на НБА лигата

Тимовите на Милвоки и Бруклин со нивниот меѓусебен натпревар кој се игра ноќта помеѓу вторник и среда, ќе го означат стартот на новата 75-сезона во кошаркарската НБА лига.

Бранител на титулата од минатата сезона е екипата на Милвоки Бакс кој во финалната серија го совлада Феникс Санс.

Редовниот дел од сезоната во НБА завршува на 10-ти април, додека плеј оф турнирот започнува на 16-април.

Евротип
Евротип
To Top