Новости

Спорт

Томе Китановски со пауза од еден месец поради скршеница на раката

Играчот од одбраната на Струга Трим Лум, Томе Китановски, заработи скршеница на раката, поради што ќе мора да паузира приближно месец дена.

Битолчанецот, повредата ја заработи после незгоден пад на натпреварот со Брегалница кој се одигра на стадионот во Струга и заврши мирољубиво, 1:1.

Поради сериозноста на повредата, над 29-годишниот Китановски ќе биде извршена и операција после која ќе следува период на рехабилитација.

Евротип
SNBROKER
To Top