Новости

Спорт

Футсалците на Шкупи домаќини на квалификациите од ЛШ

Македонскиот првак во футсал, Шкупи, новата сезона во Лигата на шампиони ќе ја стартува од главната фаза. Чаирчани како домаќин ќе ги дочекаат квалификациите закажани за октомври годинава.

Во конкуренција на 56 екипи од 52 европски земји, Шкупи е рангиран на 21 место, што му донесе привилегија да ја прескокне прелиминарната фаза. Ждрепката за составот на групите е закажана за седми јули во седиштето на УЕФА во Нион.

Евротип
SNBROKER
To Top