Новости

Спорт

Цела Ренова замина во двонеделен карантин

Откако четири члена на Ренова се позитивни на коронавирусот, од денеска почнува 14-дневната изолација на сите вработени во клубот, потврдија од тетовскиот клуб.
Со оваа одлука и со позитивните случаи во Шкендија станува невозможно да се комплетира сезоната во Првата лига по планот на ФФМ.
Првата лига требаше да почне од 14 или од 20 јуни и сега останува да се види реакцијата на ФФМ.

GOLD
To Top