Новости

Фудбал

Арда се враќа во Турција, но во дресот на Фенербахче

Фановите на Галатасарај и Фенербахче се шокирани поради гласините за сензационалното враќање на Арда Туран во неговата татковина.

Играчот на Барселона речиси сигурно ќе го напушти „Камп Ноу“ во зима, а неговата најверојатна дестинација е Фенербахче.

Ако трансферот се случи, играчот од средниот ред ќе биде прифатен како предавник од навивачите на Галатасарај, каде што ги помина првите години на својата кариера и каде што одби да се врати ова лето.

СН Брокер
To Top