Новости

Фудбал

Барса отпиша десет фудбалери

Фудбалерите на Барселона ги разочараа своите навивачи со шокантниот пораз од Ливерпул (4-0) во ревашнот од полуфиналето од ЛШ. Тие долго време не добиле волку критики како по овој пораз, па затоа се шпекулира дека одредени фудбалери ќе го напуштат „Камп Ноу“ летово.

Еден од највреродостојните медиуми во шпанија, мадридски „АС“ пишува дека челниците на Барселона одлучиле кого ќе ставан на трансфер листата. Верувале или не, Барсе се откажала дури од 10 свои фудбалери.Станува збор за Филипе Кутињо, Самуел Умтити, Иван Ракитиќ, Денис Суарез, Малколм, Каспер Силенсен, Мурило, Рафиња, Томас Вермален и Кевин Принс – Боатенг.

Евротип
SNBROKER
To Top