Новости

Фудбал

Барселона и Реал се заинтересирани за Шкрињар

Дефанзивецот на Интер, Милан Шкрињар се најде во сферата на интереси на Барселона и Реал Мадрид.

Претходно Интер доби предлог за 24-годишен Словак, но клубот од Милано одби да го продаде играчот за 60 милиони евра, пренесува „Кориере дело спорт“.

Оваа сезона, Шкрињар настапи на 12 натпревари и оствари една асистенција.

Евротип
SNBROKER
To Top