Новости

Фудбал

Барселона ќе игра со вториот тим против Интер во ЛШ

Откако го осигураа пласманот во осминафиналето во Лигата на шампионите на УЕФА, менаџерот на Барселона, Валверде може да си дозволи да ги одмори најдобрите играчи за пресметката со Интер со цел да сочува сили пред престојното „Ел Класико“ во Ла лига.

Меси, Суарез и Бускец најверојатно нема да бидат ни во состав а Роберто, Пике и Ракитиќ ќе патуваат но ќе добијат мала минутажа.

Според медиумите од Шпанија, „Каталонците“ ќе истрчаат во овој сотав. Нето, Ваг, Тодибо, Умтити, Жуниор, Де Јонг, Арена, Видал, Перез, Ансу и Гризман.

Можно е во составот да бита повикани и младите Пуиг, Коладо, Абел и Абе.

dribling.mk

GOLD
To Top