Новости

Фудбал

Билетите за Австрија – Македонија од 32 до речиси 70 евра

Австрија ја пречекува Македонија во сабота во Виена, претпоследен натпревар за двете репрезентации во квалификациите за еп 2020.

Натпреварот ќе се игра на „Ернест-Хапел“ стадионот или попознат како „Пратер“, има капацитет од 58.865 седишта, влезниците се веќе во продажба и се движат од 32 до 66 евра во зависност од позицијата на стадионот.

Извор: dribling.mk

GOLD
To Top