Новости

Фудбал

Буфон: Ако ме повикаат за репрезентацијата, не можам да одбијам

Само две недели откако го најави своето повлекување од репрезентацијата, легендарниот голман Џанлуиџи Буфон, како да го промени своето мислење.

Имено 39 годишниот Буфон на вчерашната гала по повод доделувањето на фудбалските оскари во Италија изјави дека никогаш не би можел да го одбие повикот од репрезентацијата иако сега му е потребен мал одмор од неа, оставајќи простор дека можеби одново ќе го видиме меѓу стативите на Италијанската репрезентација.

GOLD
To Top