Новости

Фудбал

Вардар ја почнува групната фаза против Зенит

Познат е распоредот на натпреварите на Вардар во групната фаза од Лигата на Европа. Како што е познато, нашиот тим се најде во групата „Л“ заедно со Зенит, Реал Сосиедат и Розенборг.

Вардар првиот натпревар го игра на домашен терен против Зенит на 14 септември.  а во последното коло на 7 декември игра дома со Розенборг.

РАСПОРЕДОТ НА НАТПРЕВАРИТЕ НА ВАРДАР ВО ГРУПАТА „Л“ ВО ЛИГАТА НА ЕВРОПА

1. КОЛО – Вардар – Зенит (14.09.2017)

2. КОЛО – Розенборг – Вардар (28.09.2017)

3. КОЛО – Реал Сосиедад – Вардар (19.10.2017)

4. КОЛО – Вардар – Реал Сосиедад (02.11.2017)

5. КОЛО – Зенит – Вардар (23.11.2017)

6. КОЛО – Вардар – Розенборг (07.12.2017)

Евротип
Евротип
To Top