Новости

Фудбал

(Видео) Бизарна реакција на Бејл по голот на Роналдо

Кристијано Роналдо ги воодушеви сите со голот синоќа, не само сите присутни на стадионот во Торино, туку и пошироко. Освен  еден негов соиграч.

На еден од најдобрите голови во историјата на Лигата на шампиони, Герет Бејл не се израдува воопшто. Дали очекуваше такво нешто од Португалецот или можеби постои друга причина за тоа, најверојатно никогаш нема да дознаеме.

Евротип
SNBROKER
To Top