Новости

Фудбал

(Видео) Иако го победија светскиот првак, фудбалерите на Јужна Кореја дочекани со јајца

Фудбалерите на Јужна Кореја не успеаја да ја поминат групната фаза на Мундијалот во Русија, но направија нешто големо – го победија актуелниот светски шампион, Германија.

Фудбалерите слетаа на аеродромот во Инчон каде беа дочекани од навивачите. Но меѓу нив имаше и незадоволни од нивниот исход, па така додека беа наместени за фотографирање, фудбалерите беа гаѓани со јајца и со перници.

GOLD
To Top