Новости

Фудбал

(Видео) Хрватската претседателка влезе во соблекувалната и ги изгушка фудбалерите

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ синоќа неочекувано влезе во соблекувалната на фудбалерите на хрватската репрезентација за да им го честита пласманот во четвртфиналето.

Китаровиќ ги изгушка полуголите фудбалери поединечно, селекторот Далиќ, а хрватските весници пишуваат дека најмногу се задржала на Лука Модриќ.

Видеото е објавено на официјалната страна на Фејсбук на хрватската претседателка.

GOLD
To Top