Новости

Фудбал

Германските екипи со неверојатни резултати во Европа!

Верувале или не, екипите од Бундеслигата имаат 100% учинок во првите елиминациски натпревари од Лига Европа и Лигата на шампиони. Со синоќешната победа на Баерн Минхен против Челзи со 3-0, Германците заокружија 6/6 победи во европските натпревари, откако претходно Дортмунд и РБ Лајпциг славеа против ПСЖ и Тотенхем во Лигата на Шампионите а во Лига Европа победи остварија Леверкузен против Порто со 2:1, Ајнтрахт – Салцбург со 4:1 и Волфсбург против Малме 2:1.


Како што стојат работите, Германците би можеле да ја одбележат пролетта во Европа.

GOLD
To Top