Новости

Фудбал

Гути: Челзи ќе ја елиминира Барса во Лигата на шампионите

Еден од легендарните играчи на Реал Мадрид – Гути, изрази уверување дека Барселона ќе биде елиминирана во осминафиналето во Лигата на шампионите.

Шпанскиот гигант во првата елиминациска фаза ќе се сретне сo шампионот на Англија, Челзи. На прашањето кој ќе победи во двомечот Челзи -Барселона, тренерот на Реал Мадрид, Кастилја, имал сигурен одговорил.

„Ги гледав последните резултати на Барса во Лигата на шампионите. Сегашнава фаза и четвртфиналето секогаш и се проблематични на Барселона. За мене, Челзи сигурно ќе оди натаму“.

GOLD
To Top