Новости

Фудбал

Египетски коментатор почина откако неговиот тим загуби од Саудиска Арабија

Египетскиот коментатор Абдел Рахим Мухамед почина од срцев удар откако неговиот тим загуби во натпреварот од третото коло помеѓу екипите на Саудиска Арабија и Египет на Светското првенство во Русија, пишува египетскиот весник „Youm7“.

Мухамед бил експерт во една Египетската телевизија и починал токму пред да го даде својот коментар за мечот.

 

GOLD
To Top