Новости

Фудбал

Елмас: Горд на мене и на мојата Македонија!

Елиф Елмас синоќа беше херојот на Македонија со два гола за голем триумф против Словенија со 2-1. Елмас му ја прекина и серијата одбрани од 525 минути без примен гол на голманот Јан Облак.

GOLD
To Top