Новости

Фудбал

Ибрахимовиќ потпишува нов договор со ЛА Галакси

Златан Ибрахимовиќ беше поврзуван со кам-бек во редовите на Милан, но спортскиот директор на овој клуб потврди дека Швеѓанецот нема да се врати на „Сан Сиро“.

Ветеранот наводно им дал збор на челниците на Галакси дека ќе остане уште една година во МЛС-лигата. Швеѓанецот наскорот треба да потпише нов договор со тимот.

Ибрахимовиќ и во МЛС-лигата потврди дека и покрај годините и натаму е еден од најдобрите голгетери во светот. На 28 натпревари постигна 22 гола.

Евротип
SNBROKER
To Top