Новости

Фудбал

Икер Касиљас излезе од болница

Легендарниот голман Икер Касиљас денеска беше пуштен од болница, откако имаше инфаркт на тренингот на Порто пред неколку дена, по што мораше итно да биде пренесен во болница.
На шпанскиот чувар на мрежата му беше направена медицинска интервенција, а по серија на позитивни тестови, тој беше пуштен на домашно лекување.

„Вакво нешто може да му се случи на секого во животот. Тешко е да се зборува во моментов, но благодарен сум и можам да кажам дека имав многу среќа. Не знам каква ќе биде иднината“, вели Касиљас.

По оваа изјава срцето на фановите се врати на место, па тие веднаш му поделија илјадници позитивни комплименти за изгледот на неговата сопруга која привлече воздишки кај сите.

GOLD
To Top