Новости

Фудбал

Интер во неволја, тренерот на Чиле открива колку време Санчез ќе биде надвор од теренот

Алексис Санчез беше повреден во пријателскиот натпревар што неговата репрезентација го одигра против Колумбија пред два дена, загрижувајќи го Интер.

Денес, тренерот на Чиле зборуваше на прес-конференцијата и откри колку време се очекува напаѓачот да биде надвор од теренот.

„Можеби треба да се оперира. Веројатно ќе паузира 2-3 месеци. Мило ми е што започна да играм за Интер, го гледам многу среќен и мотивиран“, кажа тренерот на Чиле.

GOLD
To Top