Новости

Фудбал

Интер понуди трампа Жоао Марио за Михтаријан

Интер и Манчестер јунајтед во јануарскиот преоден рок би можеле да разменат играчи. Како што пренесува „Кориере дело спорт“, Интер му го понудил Жоао Марио на Манчестер јунајтед во замена за Хенрик Мхитаријан.

Жоао Марио има 24 години во Интер пред 18 месеци пристигна за сума од 45 милиони евра. Португалецот во Милано не ги оправда очекувањата, постигна само три гола на 43 натпревари.

Првиот план на Интер бил Жоао Марио да му го понудат на ПСЖ во замена за Хавиер Пасторе, но тренер Лучано Спалети инсистирал на Мхитаријан.

GOLD
To Top