Новости

Фудбал

Интер посвети специјално видео за Пандев

Интер се сети на македонскиот капитен Горан Пандев, кој настапуваше во нивниот дрес и ја освои тројната титула со гигантот од Милано.

Да потсетиме, „нераѕурите“ се потсетија на моментот кога Пандев се врати во нивниот тим, па објавија специјално видео во негова чест.

Инаку, македонскиот репрезентативец во дресот на „нераѕурите“ одигра 47 натпревари и постигна пет голови.

https://twitter.com/Inter/status/1081203599210819584

Евротип
Евротип
To Top