Новости

Фудбал

Ливерпул одбил понуда од Барса за Кутињо

Англискиот фудбалски состав Ливерпул ја одбил понуда од Барселона во вредност од 80 милиони евра испратена за полудефанзивецот, Филипе Кутињо, тврди „Дејли Меил“.

Според раководството на „црвените“, предложената сума е навредливо мала за играч од калибарот на Коутињо. Од друга страна, во Барселона не сакаат да ја зголемат понудата макар и да се притиснати да бараат наследник на 33-годишниот Андрес Иниеста.

Кутињо може да игра и во нападот и може да биде одлична замена доколку има потреба за некого од триото Меси – Нејмар – Суарез.

GOLD
To Top